Miesiąc: grudzień 2020

Luksusowe grawerowanie

Idealna opcja dla tych, którzy kochają unikatowe prezenty.

Ręcznie wykaligrafowane a właściwie w tym przypadku „wyrzeźbione” napisy, czynią grawer wręcz biżuteryjną ozdobą ! Chciałabym przybliżyć Wam w tym wpisie jak pięknym i osobistym prezentem mogą być grawerowane kaligrafią przedmioty.


Prezent z duszą

Każdy egzemplarz jest wyjątkowy, z duszą, nie ma drugiego takiego samego. Rezultat jest trwały i luksusowy – coś czym obdarowana osoba może cieszyć się przez lata , jako piękną pamiątką.

Idealnie sprawdzi się aby wręczyć np.:

– sobie lub komuś bliskiemu w prezencie,

-potraktować jako ciekawe winietki na przyjęciach/weselach,

-podarować personalizowanego szampana/wino w pamiątkowym prezencie dla Młodej Pary, z okazji rocznicy śluby, urodzin itd.

-jako podziękowanie dla świadka/świadkowej

-jako pamiątkę zaręczyn

-na butelce perfum, podarowanych na wyjątkową okazję, np. które będą użyte w dniu ślubu

Powierzchnie

Grawerowanie można wykonać na różnych powierzchniach, m.in:

-butelkach wina / whisky

-szklanych kieliszkach

-flakonach perfum

-szklanych bombkach

Proces tworzenia

Nie wiele ma wspólnego z grawerowaniem mechanicznym, laserowym, gdzie maszyna graweruje w wybranym materiale, „komputerową” czcionką, często też hurtowo. W przypadku kaligrafii , napis jest „rzeźbiony” ręcznie za pomocą frezu, wymaga czasu, kreatywności i wcześniejszego zaprojektowania wyglądu liter, do każdego z personalizowanych przedmiotów… Wcześniej poświęcając wiele czasu na naukę kaligrafii nowoczesnej, jej ciągłe doskonalenie aby później połączyć ją z grawerowaniem w jedną formę sztuki.

Trochę błysku

Po zakończeniu grawerowania wzór można wykończyć metaliczną farbą w kolorze złota lub srebra, lub postawić bez wypełnienia. Personalizowany napis jest trwały, tworząc rzeźbę w produkcie. Metaliczne wykończenie polecam w przypadku produktów ekspozycyjnych, które nie będą intensywnie używane i myte. Zalecam pominięcie tego kroku przy szklanych, intensywnie użytkowanych przedmiotach, ponieważ farba może z czasem zetrzeć się z graweru.

Jeśli chcesz, żebym wykonała dla Ciebie personalizowany tą techniką przedmiot , skontaktuj się ze mną. Odpowiem na pytania i pomogę w wyborze:)

Pozdrawiam ciepło !

Olga , Stalówką pisane